Jump to content


Forumul s-a mutat!

Aceasta este arhiva forumului MacForum.ro din perioada 2010-2014.
Noul forum poate fi accesat aici.
Conturile vechi nu mai sunt valabile pe noul forum!

Photo

DEX offline în Dictionary.app


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#41 VlAdLlitteram

VlAdLlitteram

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 31 posts

Posted 07 June 2011 - 12:41

Abia acum dau de tema asta aici…

După ce pe MacUser Cattus mi-a ars vreo două că dau idei, .ral:kr le-a făcut și toată lumea inclusiv Cattus s-a extaziat – pe bună dreptate. Din păcate, văd că de-atunci nu l-ai mai actualizat…

Acum văd că aici au apărut mai multe dicționare. Linkurile nu mi-au mers. Vreau și eu, vă rog (FR, bilingve RO–XX–RO). Mulțam! Unul FR tip Thesaurus am găsit.

:-)

#42 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 28 October 2011 - 11:21

Abia acum dau de tema asta aici…

După ce pe MacUser Cattus mi-a ars vreo două că dau idei, .ral:kr le-a făcut și toată lumea inclusiv Cattus s-a extaziat – pe bună dreptate. Din păcate, văd că de-atunci nu l-ai mai actualizat…

Acum văd că aici au apărut mai multe dicționare. Linkurile nu mi-au mers. Vreau și eu, vă rog (FR, bilingve RO–XX–RO). Mulțam! Unul FR tip Thesaurus am găsit.

:-)


1. „După ce pe MacUser Cattus mi-a ars vreo două că dau idei,”
Ei, acuma, tot n-ai uitat? Nu că dai idei, ci că vrei prea mult. Din tot acel tămbălău, a ieșit – pînă la urmă – ceva bun, atunci cînd unii chiar fac, mai ales din ambîț.
2. „toată lumea inclusiv Cattus s-a extaziat – pe bună dreptate”
Adică aș fi un fel de „pînă și dobitocul ăsta s-a bucurat”. Mă rog, de ce nu? Oricum, cred că cei 4 admini de acolo sînt extaziați că au scăpat de mine. Chiar mă bucur de bucuria lor, e așa de simplu să-i faci fericiți pe alții.
3. „Vreau și eu, vă rog (FR, bilingve RO–XX–RO).” Da, n-ar fi rău, dar nu prea sînt. Nu știu de ce, dar Apple nu pare preocupat de detaliul ăsta, de a crea dicționare. Cred că e și chestie de copyright.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users