Jump to content


Forumul s-a mutat!

Aceasta este arhiva forumului MacForum.ro din perioada 2010-2014.
Noul forum poate fi accesat aici.
Conturile vechi nu mai sunt valabile pe noul forum!

Photo

Copy, the iCloud and Dropbox killer

icloud dropbox copy iphone ipad

  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Kevo

Kevo

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 4 posts

Posted 12 August 2013 - 11:30

Copy ofera gratis, 20GB plus 5GB la fiecare invitatie.

In comparatie cu iCloud si Dropbox, care ofera gratis doar 5GB, si trebuie sa platesti pentru spatiu mai mare, Copy va fi foarte popular.

Aplicatia este gratuita in AppStore si AndroidStore.
Important e ca nu te obliga sa instalezi si pe Mac sau PC, cum face Dropbox.
Puteti sa puneti filme in Copy si sa le vedeti pe iPhone sau iPad, fara sa le salvati si va ocupe spatiu.

Profitati cat e gratis si faceti-va cont: https://copy.com?r=iSBi1p

#2 boboc

boboc

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPip
  • 668 posts
  • Locationvalcea

Posted 13 August 2013 - 10:12

Am si eu url :)
https://copy.com/?r=nYNveK

#3 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 25 August 2013 - 17:41

Mulțam, nu e rău cu chestia asta. Pînă la urmă cred că voi cumpăra un spațiu nelimitat de sute de GB cu 70 euro/an la Bitcasa, periodic au și reduceri. Deja am vreo 5 nori și devine încurcătură mare. Mă uit să văd dacă au și ei ofertă de acest tip. 



#4 Xanthrax

Xanthrax

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 28 August 2013 - 08:33

Daca vrei mai mult spatiu gratis, poti folosi mai multe servicii in acelas timp, la capacitatea gratis. De exemplu, mai sunt si CloudMe, TeamDrive si altele care nu-mi vin acum in minte. Oricum nu se merita sa pui in transfer fisiere mari (de la sute de Mb in sus). Deci chiar daca ai spatiu de sincronizare fragmentat in mai multe subspatii date de fiecare din aceste servicii, nu este rau. De asemenea, mai exista si Bittorrent Sync care are spatiu nelimitat, cu deosebirea ca unul din computerele tale este server, asa ca va functiona cat timp acel computer este in functiune. Ca precizare, numele "Bittorrent sync" nu are nici o treaba cu torentele, poti pune la comun orice tip de fisier.



#5 akbar

akbar

    Membru

  • Membri
  • PipPip
  • 69 posts

Posted 01 September 2013 - 01:01

Se pare că a scăzut la 15 Gb oferiți gratis inițial. Or fi rămas, temporar, fără harduri  :D

 

Dropbox poate fi folosit și fără instalarea vreunei aplicații, din câte știam eu.

 

Și ca să punem și frișcă peste cireașa de pe tort, am scris greșit adresa de email, am omis litera "c" și-a ieșit emailulmeu@gmail.om. Și n-a zis nimic, pas verificare alea alea. Mă-ntreb oare cât de sigure sunt aceste sisteme de păstrare a fișierelor online.



#6 Xanthrax

Xanthrax

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 10 September 2013 - 15:01

La fel si copy. Folosesti website-ul lor. Dar mai placut este sa folosesti Finder pentru a pune ceva la sincronizat. Pentru asta iti trebuie instalata aplicatia. 



#7 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 14 September 2013 - 09:54

Mă-ntreb oare cât de sigure sunt aceste sisteme de păstrare a fișierelor online.

Evident că nu sînt sigure, în clipa în care te-ai conectat la net, nu mai e nimic sigur, darmite cînd muți fișiere pe serverul lor. 







Also tagged with one or more of these keywords: icloud, dropbox, copy, iphone, ipad

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users