Jump to content


Forumul s-a mutat!

Aceasta este arhiva forumului MacForum.ro din perioada 2010-2014.
Noul forum poate fi accesat aici.
Conturile vechi nu mai sunt valabile pe noul forum!

Photo

C Standard Library Functions


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#21 Eugen Mihalache

Eugen Mihalache

    Psihoterapeut

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 1620 posts
  • LocationBad Griesbach im Rottal

Posted 25 May 2014 - 08:27

Atenție! E vorba de numărul de conturi Apple, iCloud gratuite. Dacă iPhone-ul meu a atins numărul maxim aprobat de Apple, 5, asta înseamnă că eu mi-am făcut 5 conturi iCloud utilizând același iPhone petru fiecare cont iCloud; atunci mă logez pe ficare cont, prin iTunes sau Safari și desfac legătura dintre acel cont și iPhone. Gata. În contul meu iCloud îm spune cu câte dispozitive e acesta cuplat, șterg dispozitivele care eu nu le mai folosesc. Astfel, acel dispozitiv poate să fie folosit cu un alt cont iCloud. Numărul de 5 e valabil și invers cred eu: doar 5 dispozitive cu un cont Apple.


Via iPhone 5s

#22 Mariuscbn

Mariuscbn

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 35 posts
  • LocationBukale tata!

Posted 25 May 2014 - 19:50

ATENTIE la NEatentie....!!! Nu la conturile de iClaud ma refeream...acolo NU am decat actuallul iPhone (restul au fost sterse inainte sa le vand ca asa se face) ....ma refeream la aprobarile de PC ... Apple iti da voie sa aprobi un iPhone la maxim 5 calculatoare....cum eu am instalat de 3 ori (deci 3 aprobari) Windows-ul in vechiul calculator si acum am trecut la iMac (inca o aprobare) deci mai am una libera.....



#23 Eugen Mihalache

Eugen Mihalache

    Psihoterapeut

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 1620 posts
  • LocationBad Griesbach im Rottal

Posted 25 May 2014 - 21:03

 

"pe acest iphone a fost activat numarul maxim de conturi gratuite" daca imi apare asa mai pot face ceva? multumesc anticipat

 

Citește încăodată... 

Nu aprobările dintre dispositive decid cine cu ce și cu câte... ci faptul că acele dispositive sunt cu același conto iCloud conectate sau nu.



#24 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 27 May 2014 - 07:39

Sincer să fiu, am uitat cum am făcut, dar mai an am făcut 5 și mi-a apărut o atenționare precum și posibilitatea să resetez de la zero, eu parcă așa țin minte. 


  • Mariuscbn likes this

#25 Eugen Mihalache

Eugen Mihalache

    Psihoterapeut

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 1620 posts
  • LocationBad Griesbach im Rottal

Posted 27 May 2014 - 07:44

Așa și este!


Via iPhone 5s

#26 Mariuscbn

Mariuscbn

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 35 posts
  • LocationBukale tata!

Posted 28 May 2014 - 10:23

Sincer să fiu, am uitat cum am făcut, dar mai an am făcut 5 și mi-a apărut o atenționare precum și posibilitatea să resetez de la zero, eu parcă așa țin minte. 

Am gasit si eu informatia asta pe alt forum...intradevar se pare ca odata ajuns la 5 aprobari ai posibiltatea sa resetezi la 0 si se pare ca ai voie odata pe an sa faci treaba asta.
 






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users