Jump to content


Forumul s-a mutat!

Aceasta este arhiva forumului MacForum.ro din perioada 2010-2014.
Noul forum poate fi accesat aici.
Conturile vechi nu mai sunt valabile pe noul forum!

Photo

Adobe flash player 64 bit Square...


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 tsonoqua

tsonoqua

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 30 posts

Posted 16 September 2010 - 13:46

Mda..baiat si eu azi si zic sa mai dau o sansa la ultimul release de flash player..instalat ok cateva videouri mers chiar bine,mananca cam 10-15 % mai putin,totul bine pana acum;intru pe Engadget,si incep sa fac scroll la pagina....dezastru,totul sacadat.momentum option din Magic Mouse distrus de flash!Ei aci apare problema,intru pe site la Adobe sa dau jos uninstallerul si hop...nimic!Nu exista serverul pentru dezinstalare????
Intrebare: cum dezinstalez versiunea actuala????Am incercat sa trec la defaul player dar imi spune versiune noua deja instalata.Atat.
Serverul cu eroarea:

http://download-stag..._mac_091510.dmg

#2 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 16 September 2010 - 14:21

Uninstallerul este, dacă este, inclus în dmg-ul de instalare sau este o opțiune a installerului, fiecare alege una din variante. Nu mai țin minte cum are Adobe (dacă are), dar ia-le pe rînd.
Există și șmecheri care nu pun uninstaller, ceea ce te obligă fie să le cauți bucată cu bucată, fie să folosești o aplicație de dezinstalare (eu folosesc AppZapper, dar mai sînt și altele), fie pui tot sistemul de la zero înjurînd copios pe cine apuci.

#3 Xanthrax

Xanthrax

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 22 September 2010 - 04:26

Nu iti trebuie neaparat uninstaller. Tot flash-ul tau este aici: /Library/Internet Plug-Ins/Flash Player.plugin si tot in aceasta cale gasesti si flashplayer.xpt. Stergi astea si instalezi Adobe Flash 10 Gala, care este final.

Sper ca vorbesti despre Flash pentru Safari. Nu stiu unde isi baga dreaku de Adobe coada in Firefox ca nu prea folosesc.

Edited by Xanthrax, 22 September 2010 - 04:27.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users