Jump to content


Forumul s-a mutat!

Aceasta este arhiva forumului MacForum.ro din perioada 2010-2014.
Noul forum poate fi accesat aici.
Conturile vechi nu mai sunt valabile pe noul forum!

Photo

Zvon: iMacuri cu iOS


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#21 Dragos Salageanu

Dragos Salageanu

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPip
  • 486 posts
  • LocationTimisoara

Posted 26 June 2010 - 02:07

poate un mac pro cu A8 :rolleyes: sper ca tipul din filmulet lucreaza la apple ca prea e misto si futurist ce a facut


Nu prea :) Jefferson Han are compania lui, Perceptive Pixel, care se pare ca a inceput, intre timp, sa livreze cateva device-uri,cu utilitati diverse. Om vedea cine-i cumpara pana la urma si de ce.

#22 Andrei Bechet

Andrei Bechet

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPip
  • 487 posts
  • LocationMünchen (Germania)

Posted 26 June 2010 - 10:13

Din cate am inteles Jeff Han a ajuns sa lucreze pentru ceva organizatii guvernamentale din US, gen CIA/NASA/etc ... dar nu mai stiu sigur unde am citit, ca a fost mai acum 3 ani

#23 ursulakis

ursulakis

    Membru

  • Membri
  • PipPip
  • 62 posts
  • LocationBucuresti - Romania

Posted 26 June 2010 - 13:54

super tare baiatu si mutitouch deja se foloseste la CNN nu vad de ce nu ar putea si apple sa faca un os 10.7 cu touch. parerea mea (formata din zvonrui "auzite" pe net) e ca o sa fie ceva hibrid intre ios si osx ..cel putin la inceput

#24 Andrei Bechet

Andrei Bechet

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPip
  • 487 posts
  • LocationMünchen (Germania)

Posted 26 June 2010 - 16:04

Sincer acum ... eu unul nu as da bani in plus sa am imac + multitouch. As prefera sa imi lase imacul/macbookurile/etc asa cum sunt + sistem tot mai rapid si enhancement-uri grafice si sa continue pe dezvoltarea unui iOS4 ipad edition mai complet.

#25 Dragos Salageanu

Dragos Salageanu

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPip
  • 486 posts
  • LocationTimisoara

Posted 26 June 2010 - 17:07

Din cate am inteles Jeff Han a ajuns sa lucreze pentru ceva organizatii guvernamentale din US, gen CIA/NASA/etc ... dar nu mai stiu sigur unde am citit, ca a fost mai acum 3 ani


Da, majoritatea clientilor lui Han sunt din sectorul guvernamental / armata. La fel si aplicatia pe care o foloseste CNN (link mai sus), e facuta tot de Perceptive Pixel, compania lui Han. Ei merg pe ecrane mari, la care pot lucra mai multi oameni simultan, nu spre piata consumer.

#26 Andrei Bechet

Andrei Bechet

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPip
  • 487 posts
  • LocationMünchen (Germania)

Posted 26 June 2010 - 18:05

Pai cica armata ar fi fost cei care au promovat aceste ecrane ... adica ei le folosesc ca sa isi faca planurile pentru campurile de bataie :)

#27 hamilton

hamilton

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPip
  • 292 posts
  • LocationBazinul Olimpic

Posted 24 August 2010 - 00:26

chiar daca e zvon - merita citit
http://osxdaily.com/...h-runs-mac-ios/




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users