Jump to content


Forumul s-a mutat!

Aceasta este arhiva forumului MacForum.ro din perioada 2010-2014.
Noul forum poate fi accesat aici.
Conturile vechi nu mai sunt valabile pe noul forum!

Photo

Windows pe Mac


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

Poll: Windows pe Mac (27 member(s) have cast votes)

Cum folosiți Windows pe Mac?

  1. Apple BootCamp (9 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  2. Sun VirtualBox for Mac (3 votes [11.11%])

    Percentage of vote: 11.11%

  3. Parallels Desktop for Mac (7 votes [25.93%])

    Percentage of vote: 25.93%

  4. VMWare Fusion for Mac (6 votes [22.22%])

    Percentage of vote: 22.22%

  5. Altul (specificați care) (2 votes [7.41%])

    Percentage of vote: 7.41%

Vote Guests cannot vote

#21 Dragos Salageanu

Dragos Salageanu

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPip
  • 486 posts
  • LocationTimisoara

Posted 03 June 2010 - 18:47

Of of,... am tehnoredactat două lucrări de licență - a mea și a neveste-mii - în Wordpress 5.1 sub DOS. A mea a mai mers cum a mai mers, dar nevasta a făcut fizică teoretică și lucrarea ei era 80% numai ecuații dintr-alea lungi și urâte de tot. Doar cine a lucrat în DOS își poate imagina ce însemna să scrii atâtea ecuații într-un editor plain text...


Been there, done that ;) WordStar iti spune ceva? :)

Ontopic: am rezistat eroic tentatiei de a-mi pune Paralells (sau orice soft de virtualizare), dar sunt din ce in ce mai curios sa ma joc cu diferite sisteme de operare. Tudor, tu ce sisteme ai instalate in Paralells? A fost simpla instalarea? Poti sa le ai full screen in Spaces?

#22 Tudor Vedeanu

Tudor Vedeanu

    Mac-OS-1701-D

  • Administratori
  • 2252 posts
  • LocationGura Humorului

Posted 10 June 2010 - 06:32

Been there, done that ;) WordStar iti spune ceva? :)


La facultate aveam un curs de ceva calculatoare, unde printre altele ne învățau WordStar. :)

Ontopic: am rezistat eroic tentatiei de a-mi pune Paralells (sau orice soft de virtualizare), dar sunt din ce in ce mai curios sa ma joc cu diferite sisteme de operare. Tudor, tu ce sisteme ai instalate in Paralells? A fost simpla instalarea? Poti sa le ai full screen in Spaces?


Până ieri am avut așa: trei instalări de Windows XP (fiecare cu o altă versiune de Internet Explorer - pentru teste), una de Windows 7 și două de Ubuntu. Ieri m-am trezit că aș mai avea nevoie de ceva spațiu pe disc și am șters 7-le și Linuxurile. Instalarea este foarte ușoară. Nu am încercat să le rulez full screen... prefer să le țin în ferestre. :)

E o chestie nemaipomenită virtualizarea asta. Cel puțin Parallels merge de minune.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users