Jump to content


Forumul s-a mutat!

Aceasta este arhiva forumului MacForum.ro din perioada 2010-2014.
Noul forum poate fi accesat aici.
Conturile vechi nu mai sunt valabile pe noul forum!

Photo

e mort

i phone trouble

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Alexa

Alexa

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 2 posts

Posted 15 September 2014 - 15:36

hello, am tot citit, am si eu o problema, tocmai s-a inchis telefonul si nu reusesc sa il deschid cu nimic..nici la incarcat,nici i tunes, nici cu butoanele (aiurea este ca butonul din mijloc oricum nu prea mai mergea) si sunt semi disperata.ce pot face? multumesc



#2 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 15 September 2014 - 17:43

Dacă nu e chestie de baterie și nu merge nici cu el la încărcat, mi-e teamă că nimic. Nu ne spui ce iPhone ai? 

Pune-l la încărcat, lasă-l o oră și apoi apasă simultan cele două butone, de jos și de sus, timp de 10 secunde. Ce face? Dacă nimic, mi-e teamă că e mort. Există destui flăcăi care se pricep la reparat iPhone-uri și la prețuri modice. Dacă crezi că merită, poți încerca.



#3 Alexa

Alexa

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 2 posts

Posted 16 September 2014 - 13:16

era vba de i phone 4 . am mers si am dat 70 lei sa ii refac butonul principal si a mers, acum am alta problema ca nu imi apare tastatura cand vreau sa bag un numar in memorie.nu am cum sa scriu nume :( multumesc ca ai raspuns



#4 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 16 September 2014 - 17:17

Păi aia e chestie de soft, acuma se pare că toate belelele s-au adunat la tine. Dacă are sistem curat, fără jailbreak și alte șmecherii, fă-i o resoftare din iTunes. 






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users