Jump to content


Forumul s-a mutat!

Aceasta este arhiva forumului MacForum.ro din perioada 2010-2014.
Noul forum poate fi accesat aici.
Conturile vechi nu mai sunt valabile pe noul forum!

Photo

iMac 27" CTO timp livrare?


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Alex78

Alex78

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 13 posts

Posted 31 May 2013 - 22:41

Salut
Am comandat ieri la iStyle un iMac 27" CTO. Termenul de livrare este 30-40 zile lucratoare. Deci maximum doua luni. A mai comandat cineva de curand aici in Romania o configuratie CTO? Daca da sunt curios in cat timp ati primit calculatorul.

La Noumax mi-au dat ca termen maximum 3 saptamani. Dar iStyle a avut o reducere de 10% (lucru de neratat).

Stiu ca in iarna au fost timpi mari de livrare dar acum in tarile cu magazine Apple oficiale termenul este de 2-4 zile. Asa ca incerc sa ma incurajez ca ar trebui sa ajunga mai de vreme :-). Ma gandesc ca un termen mai realist ar fi 2 saptamani pentru o tara ignorata de Apple :-).

Stiu ca ma comport ca un copil nerabdator dar sper sa intelegeti :-). Este primul meu Mac :-).


Sent from my iPad using Tapatalk

#2 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 01 June 2013 - 08:48

Este de „30—40 zile lucrătoare” sau „cel mult....”? Ca vînzări de mac-uri, fosta lume comunistă e jos de tot față de alte zone, iar reacția companiei este pe măsură. Una e să se cumpere un mac pe zi alta e să se cumpere o mie pe zi.



#3 Alex78

Alex78

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 13 posts

Posted 01 June 2013 - 13:04

Cred ca "cel mult".


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 01 June 2013 - 20:52

Păi și dacă vine săptămîna viitoare? Stai să vezi... Cîte mac-uri BTO crezi că se vînd în RO? Unul pe lună? pe săptămînă? 2 pe săptămînă? la asemenea ritm, asemenea reacție.



#5 Alex78

Alex78

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 13 posts

Posted 01 June 2013 - 21:27

Eram curios doar. M-am gandit ca poate am noroc sa prind pe cineva care a cumparat de curand.


Sent from my iPad using Tapatalk

#6 Alex78

Alex78

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 13 posts

Posted 23 June 2013 - 19:09

Pentru eventuali cumparatori nerabdatori ca mine, a ajuns dupa 3 saptamani.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#7 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 24 June 2013 - 09:58

Da, deci la jumate din maximum admis. Rezonabil. Și repet: la nr. de asemenea comenzi din România, mi se pare mai mult decît bine. În clipa cînd vom avea 2-3 asemenea comenzi pe zi, probabil că vom atinge nivelul de 1 săptămînă, cel mult. 

Cine-a stat cnci ani la ruși nu poate gîndi ca Bush. Europa „fostă” va avea de recuperat la greu cei 50 de ani de înapoiere, dar mergem înainte.



#8 Alex78

Alex78

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 13 posts

Posted 24 June 2013 - 18:58

Mda. Si cei de la iStyle au fost surprinsi. Din pacate suntem prea saraci ca sa ne permitem mac-uri. Si o sa mai tina mult asta.


Sent from my iPhone using Tapatalk




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users