Jump to content


Forumul s-a mutat!

Aceasta este arhiva forumului MacForum.ro din perioada 2010-2014.
Noul forum poate fi accesat aici.
Conturile vechi nu mai sunt valabile pe noul forum!

Photo

problema slide iphone 2g


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 adina

adina

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 5 posts

Posted 05 April 2013 - 15:46

salut. am o mare problema cu el...l-am scapat pe jos si nu imi mai merge jumatate din ecran pe partea de touch. as vrea sa il duc la service dar nu inainte sa imi elimin toate mesajele din el. m-am chinuit o zi intreaga si nu am gasit nici o solutie. itunes nu se lasa sa fie accesat din cauza cartelei sim. am incercat si cu ifunbox dar nu gasesc folderul pt mesaje. exista totusi o solutie? multumesc :)



#2 sagaeu

sagaeu

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 06 April 2013 - 00:06

Nu mai rețin care e erau opțiunea pentru apăsare de două ori pe home button, dacă intră în aplicația „Muzică” cred că ai opțiunea să intri în „librăria muzicală” și apăsând pe home button, poți intra în aplicația dorită.

 

Altă opțiune... îi poți face un backup și apoi îi dai restore și îl setezi ca un iphone nou, și nu mai ai nimic pe el, iar după ce îți rezolvi problemele îi mai dai un restore și îl setezi ca iPoneul de acum. Dacă ai pin la cartelă pune-o pe un alt telefon și scoate-i pin-ul.



#3 adina

adina

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 5 posts

Posted 07 April 2013 - 23:29

Nu mai rețin care e erau opțiunea pentru apăsare de două ori pe home button, dacă intră în aplicația „Muzică” cred că ai opțiunea să intri în „librăria muzicală” și apăsând pe home button, poți intra în aplicația dorită.

 

Altă opțiune... îi poți face un backup și apoi îi dai restore și îl setezi ca un iphone nou, și nu mai ai nimic pe el, iar după ce îți rezolvi problemele îi mai dai un restore și îl setezi ca iPoneul de acum. Dacă ai pin la cartelă pune-o pe un alt telefon și scoate-i pin-ul.

imi poti spune te rog mai detaliat. nu sunt bine pusa la punct cu treaba cu iphoneurile :)) gasisem ceva pe net...si tind sa cred ca l-am resoftat. imi poti spune mai exact cum sa fac asta din itunes? ca ma gandesc ca daca il esoftez sterge tot si mesaje si contacte, etc. 



#4 adina

adina

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 5 posts

Posted 07 April 2013 - 23:31

imi poti spune te rog mai detaliat. nu sunt bine pusa la punct cu treaba cu iphoneurile :)) gasisem ceva pe net...si tind sa cred ca l-am resoftat. imi poti spune mai exact cum sa fac asta din itunes? ca ma gandesc ca daca il esoftez sterge tot si mesaje si contacte, etc. 

si nu, nu am pin la cartela. dar nu vrea sub nici o forma itunes sa imi primeasca cartela. m-ai ajuta extraordinar de mult daca mi-ai veni cu o idee. mersi :)



#5 adina

adina

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 5 posts

Posted 07 April 2013 - 23:35

gata. acum m-am informat mai bine. dap. i-am dat deja restore. asta inseamna ca este abs tot sters de pe el? :)



#6 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 08 April 2013 - 12:00

Da, la Restore se aduce la starea din fabrică. În mod uzual, cînd faci sync la iPhone/iPad, se stochează datele pe mac-ul sau pe PC-ul cu care este asociată iPhone/iPad.



#7 sagaeu

sagaeu

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 08 April 2013 - 20:53

Se poate salva Backup-ul și când își va face un nou bakcup, după toată resoftarea înlocuiești backup-ul cu cel inițial. Nu știu să-ți spun unde-l găsești, dar găsești pe google cu siguranță.



#8 adina

adina

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 5 posts

Posted 09 April 2013 - 02:30

multumesc mult. :)



dar ca si idee, de ce nu vrea itunes sa imi citeasca cartela? imi cere sa o inlocuiesc. si nu, nu am pin pe ea.



#9 bogdanbogdan

bogdanbogdan

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 27 posts
  • LocationBucuresti

Posted 10 April 2013 - 15:41

multumesc mult. :)



dar ca si idee, de ce nu vrea itunes sa imi citeasca cartela? imi cere sa o inlocuiesc. si nu, nu am pin pe ea.

ce cartela citeste  itunes ? sim...ul .eu nu am auzit de asa ceva 



#10 sagaeu

sagaeu

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 10 April 2013 - 21:47

Eu am pățit cu un iPod, nu mi-l citea, adică mi-l citea și mi-l scotea, și am scos codul de siguranță și nu am mai avut nici o problemă.

Dar ce eroare îți dă, sau ce îți spune? 

Ai rezolvat problema cu display-ul?






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users