Jump to content


Forumul s-a mutat!

Aceasta este arhiva forumului MacForum.ro din perioada 2010-2014.
Noul forum poate fi accesat aici.
Conturile vechi nu mai sunt valabile pe noul forum!

Photo

Problema Incarcare Iphone 3gS

charge

  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 RaduDin

RaduDin

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 11 posts

Posted 12 July 2012 - 13:35

Buna am si eu un Iphone 3gS de 16 gb i.o.s 5.0,1 si nu se mai incarca. Am incercat mai multe prize cabluri dar nimic.Am vazut ca daca il sting si il las se incarca si mai nou l-am desfacut sa vad daca are un cip sarit cv dar nimic, iar acuma daca il sting si il aprind fiind cablul bagat imi arata ca se incarca si aprins iar daca il scot si il bag iara e mort nu se incarca. A mai patit cineva asa ceva? 249269853-47122-700_700.jpg

#2 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 13 July 2012 - 12:55

DA, a mai pățit. La felul cum expui problema, e greu să te urmăresc. Deduc că se încarcă în anumite situații, respectiv când e oprit, de unde deduc să ar putea fi o chestiune de comunicare între sistem și încărcarea propriu-zisă. Ți-ai putea da seama de asta prin reinstalarea sistemului. Dacă nu e ceva critic, renunță la asta și ține-l sub observație. Nu e exclus ca, dacă îl lași oprit peste noapte sau cîteva ore, să-și revină în simțiri sistemul și să afișeze corect (presupun că e o chestie de afișare).

#3 RaduDin

RaduDin

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 11 posts

Posted 13 July 2012 - 13:10

Lam lasat 12 ore stins in priza dar nimic sa mearga cand il aprind sa imi arate ca se incarca. Daca il sting si il las 5 min si dupa il aprind imi arata cum se incarca si aprins ca nu ar avea nici o pr iar daca scot cablul si il bag iara nu merge si sa il conectez la PC nu merge nici daca il stin si il las 5 min deloc.

#4 Eugen Mihalache

Eugen Mihalache

    Psihoterapeut

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 1620 posts
  • LocationBad Griesbach im Rottal

Posted 15 July 2012 - 15:05

Probabil că e prea mult praf la platinele de încărcare. ;)

#5 RaduDin

RaduDin

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 11 posts

Posted 16 July 2012 - 15:39

Va multumesc pentru raspunsuri dar am gasit problema. Cand eram la varume-o care are un ipod din america cu cablu original apple si am bagat iphone-ul a mers imdediat.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users