Jump to content


Forumul s-a mutat!

Aceasta este arhiva forumului MacForum.ro din perioada 2010-2014.
Noul forum poate fi accesat aici.
Conturile vechi nu mai sunt valabile pe noul forum!

Photo

MacPC - PC-uri cu Mac OS X


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#21 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 27 February 2012 - 19:56

Nu e minciună, e un produs non-Apple făcut să ruleze Mac os x fără licență de la Apple.

#22 steckel87

steckel87

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 4 posts

Posted 26 October 2012 - 17:00

da nici o problema ca am luat tzapa cu un laptop de la ei . astia nu raspund la telefon sa iti dea banii inapoi , mergi la ei la sediu.....sediu pauza ... Dar nu e nimic garantez eu ca voi fi ultimul pacalit de banditii astia . Are tata ac de cojocul lor . Asazisul administrator al firmei are deja dosar penal ..... am avut eu grija de baiatu :angry: :wacko: :P

#23 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 27 October 2012 - 08:19

Dă-ne niște detalii. Adresa lor poștală, Bd. Națiunile Unite nr. 8, ar fi lîngă iStyle, la nr. 4! E adresă fictivă? Tare... Adică ai comandat și ai primit un PC care nu rulează Mac OS X? Sau nu merge deloc?
Prețurile sînt tentante, desigur.

#24 steckel87

steckel87

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 4 posts

Posted 03 November 2012 - 15:35

Dă-ne niște detalii. Adresa lor poștală, Bd. Națiunile Unite nr. 8, ar fi lîngă iStyle, la nr. 4! E adresă fictivă? Tare... Adică ai comandat și ai primit un PC care nu rulează Mac OS X? Sau nu merge deloc?
Prețurile sînt tentante, desigur.


Nici de cum nu este adresa aia .... am facut un drum pana la Bucuresti in speranta ca imi primesc banii inapoi ... Nu era nici un macpc la nr.8 ! I-am sunat mi-au zis ca sunt la intrare in drumul Taberei . I caut si pe acolo pauza . Ii sun iar si imi spun , nu domne tot acolo suntem . Ma intorc inapoi ii sun dar nici dracu nu mai raspunde . Vb cu portaru (la nr.8 este o cladire unde sa inchireaza spatii) sa imi spuna , ca nu mai sunt acolo de 2 ani . Eu personal am comandat MacStudio X15 , este un laptop normal Lenovo. Este instalat pe el Hackintosh nici de cum MacOS original . Nu functioneaza nimic pe el .... Nici macar nu este i3 este un pentium simplu . Bios-ul este parolat . Dar am eu grija de cojocul lor . Drept dovada websiteul nu mai este functional . :P

#25 Claudiu

Claudiu

    Batman

  • Membri
  • PipPipPipPip
  • 632 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 03 November 2012 - 17:07

Nu prea am înțeles ce ai vrut să apui cu Este instalat pe el Hackintosh nici de cum MacOS original. Și nici cu nu este i3 este un pentium simplu. Pentium?!

#26 steckel87

steckel87

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 4 posts

Posted 03 November 2012 - 21:34

Nu prea am înțeles ce ai vrut să apui cu Este instalat pe el Hackintosh nici de cum MacOS original. Și nici cu nu este i3 este un pentium simplu. Pentium?!


Da, pe laptop nu este MacOS original (sistemul de operare cu care a venit , preinstalat) cum spuneau pe website ci este Hackintosh . Pe website la procesor spunea ca Procesor "Intel Dual Core I3" ci pe laptop este un procesor simplu un Pentium 4 chior. Nici macar Dual Core

#27 Claudiu

Claudiu

    Batman

  • Membri
  • PipPipPipPip
  • 632 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 03 November 2012 - 22:07

Mă uit acum la modelul lor MacStudio X15 (în cache-ul de la Google) și din ce văd acolo scrie destul de clar că are procesor PentiumTM B970, așa că nu știu de ce te așteptai la un i3. Ai citit specificațiile produsului înainte să îl cumperi?

Nu știu ce înțelegi tu prin MacOS original. Nici un Lenovo din lumea asta nu vine din fabrică (sau dintr-un magazin normal) cu OS X, tocmai asta este idea site-ului menționat de tine, să vândă calculatoare non-Apple cu sistemul de operare OS X, o chestie controversată și oarecum la limita legii în multe locuri din lumea asta, după cum s-a discutat mai sus. Termenul de hackintosh nu se referă la sistemul de operare, ci denotă un computer non-Apple care ruleză sistemul de operare OS X, care trebuie modificat într-un fel sau altul, mai mult sau mai puțin, pentru a rula pe arhitecturi hardware diferite de cele vândute de Apple.

#28 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 03 November 2012 - 23:31

Să ne înțelegem: sistem Mac OS original este numai pe produsele Apple, restul sînt hackintosh, așa cum era și ăla. Preinstalat în sensul că l-au pus ei pt tine.
În rest, da, e fentă: adresă fictivă (e la următorul număr față de iStyle!), păcăleală...

#29 steckel87

steckel87

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 4 posts

Posted 04 November 2012 - 10:46

Cand am cumparat produsul am citit foarte clar ce procesor avea . Ca dupa ce am ajuns eu la politie ei au modificat imediat siteul , asta este alta mancare de peste . Faza ca nu se poate instala mac pe alte pc-uri inafar de cele apple nu o stiam . Am aflat acest lucru de la un reprezentant Apple.Am sa caut dovezile si am sa le urc pe forum.



#30 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 04 November 2012 - 20:24

Nu are rost... cei care frecventează acest forum sînt, în majoritate, macuseri ca știu toate astea. Important este să-ți rezolvi tu problema și să-ți recuperezi banii. Stresul cred că rămîne la borcan însă.
  • steckel87 likes this




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users