Jump to content


Forumul s-a mutat!

Aceasta este arhiva forumului MacForum.ro din perioada 2010-2014.
Noul forum poate fi accesat aici.
Conturile vechi nu mai sunt valabile pe noul forum!

Photo

Jocuri


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Robert Metalhead

Robert Metalhead

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 2 posts

Posted 26 July 2014 - 11:20

Are cineva vreo idee de unde pot sa iau si eu jocuri ,pentru mac ,noi cu grafica buna , nu chestii pe care le jucam acum 10 ani ? Chestii gen NFS TheRun , Hitman , Watch Dogs , Assassin's creed Black Flag si alte chestii de genul ... Astept raspunsuri , multumesc 



#2 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 26 July 2014 - 20:07

Versiunile de mac se iau de unde se iau și cele de Windows, unele sînt bi-sistem. Dacă te referi la „cum piratez jocuri” mi-e teamă că ai picat alături, dar răspunsul e la fel de simplu: cum faci cu alea, faci și cu astea.



#3 Robert Metalhead

Robert Metalhead

    Membru nou

  • Membri
  • Pip
  • 2 posts

Posted 27 July 2014 - 15:01

eu pana acum n-am gasit nici un joc calumea (piratat) pentru mac pe filelist de unde le luam pe cele de pc ... si pe thepiratebay am gasit un singur joc misto , Hitman Absolution , si mai vreau sa gasesc jocuri misto ... dar ... greu cu ele 



#4 Cattus Thraex

Cattus Thraex

    Veteran

  • Membri
  • PipPipPipPipPip
  • 3566 posts
  • LocationBucurești, România, Balta Albă / White Pond

Posted 27 July 2014 - 17:54

Jocurile pt mac sînt mult mai puține decît pt Windows, de regulă se portează cele mai reușite. Explicația este simplă: platforma de referință pt jocuri a fost Windows, pt Windows este și acuma. Cine dorește să joace, dar are nevoie și de OS X, instalează și Windows. Cine dorește numai să se joace, nu cumpără un mac.



#5 Claudiu

Claudiu

    Batman

  • Membri
  • PipPipPipPip
  • 632 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 28 July 2014 - 11:17

eu pana acum n-am gasit nici un joc calumea (piratat) pentru mac pe filelist de unde le luam pe cele de pc ... si pe thepiratebay am gasit un singur joc misto , Hitman Absolution

 

Pur și simplu nu cred asta. Ori ne păcălești, ori nu ști să cauți :)

 

În altă ordine de idei, găsești jocuri noi pe Steam, multe dintre ele au și variantă de OS X, este indicat acest lucru de fiecare dată. Uneori au oferte destul de bune (până la 85% reducere), așa că nu merită să-ți bați capul cu piraterii. Eu joc constant Europa Universalis IV și Crusader Kings II, sunt jocuri noi care merg excelent pe OS X. Am jucat și Minecraft într-o perioadă, îl mai am, dar m-am plictisit de el. Mergea excelent. E drept, uneori producătorii nu-și bat capul să porteze jocul pe OS X, caz în care ai doar varianta pentru Windows.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users